ورود / ثبت نام
0
0

دسته: آموزش جاوا

اول از هر چیز باید بگویم که  جاوا ( java ) با  جاوااسکریپت  بکلی متفاوت است . نرم افزار هایی که بوسیله java طراحی می شوند  بر روی انواع مختلف کامپیوتر ها و انواع مختلف وسایل الکترونیکی و انواع مختلف موبایل  اجرا می شوند .java  یک زبان برنامه نویسی است که درسال 1994 توسط یکی از مهندسین شرکت سان (sun) به نام جیمز گوسلینگ نوشته شد، جیمز از نوشتن برنامه با ++C خسته شده بود و java را برای رفع نیازهای خود طراحی کرد. مثل لینوکس ترودلز که لینوکس (Linux) را برای استفاده خود پدید آورد.

جاوا

این زبان قسمت‌های بسیاری از گرامر خود را از C و ++C گرفته اما دارای مدل شی‌گرایی ساده‌ای است و امکانات سطح پایین کمی دارد.

کاربرد java در کامپایل به صورت بایت کد است که صرف نظر از معماری و خصوصیات آن کامپیوتر، قابلیت اجرا روی تمامی ماشین‌های شبیه‌سازی java را داشته باشد

. اجزای اصلی کامپایلرهای java، ماشین‌های پیاده‌سازی و کتابخانه‌های آن توسط شرکت مذکور از سال ۱۹۹۵ منتشر شد. در مه ۱۹۹۷ این شرکت، نرم‌افزار رایگان این زبان را فراهم کرد. دیگران هم کاربردهای دیگری از این زبان مثل کامپایلر GNU برای java یا OPENJDK را منتشر کردند.

javascript چیست؟

در اولین روزهای تاسیس وب دستورات HTML بسیار ساده بود، ولی هنگامی که Web، شروع به پیشرفت نمود، طراحان خواستار کنترل بیشتری شده و در نتیجه مجموعه دستورات مورد نیاز...
 
ادامه مطلب