ورود / ثبت نام
0
0

دسته: آموزش اسمبلی

زبان اسمبلی قديمی ترين زبان برنامه نويسی سطح پايين بعد از زبان ماشين است که ساختار و عملکردی وابسته به ماشين دارد و وسيله خوبی برای يادگيری نحوه کار کامپيوتر، سيستم عامل، کامپايلرها و زبان های سطح بالا است .

امروزه تولید برنامه ای که کاملا با زبان Assembly باشد غیر معمول است، زیرا برنامه نویسی در زبان سطح بالا بسیار ساده تر از Assembly است علاوه براین استفاده از Assembly قابلیت حمل برنامه به کامپیوترهای مختلف را سخت تر می کند. در حقیقت بندرت کسی کاملا در زبان Assembly برنامه می نویسد. به چند دلیل ممکن است کسی بخواهد زبان Assembly را یاد بگیرد و از آن استفاده کند:

آموزش اسمبلی

زبان اسمبلی يک زبان سطح پايين است و اغلب هنگام ارتباط با سيستم عامل، دسترسی مستقيم به خواص کليدی ماشين يا برای بهينه کردن قسمت های حساس برنامه های کاربردی و افزايش سرعت اجرای آنها استفاده می شود. برنامه نويسی زبان اسمبلی نسبت به زبان های سطح بالا دشوارتر است. برنامه نويس بايد به جزئيات توجه بيشتری نشان دهد و اطلاعات کافی نسبت به پردازنده مورد استفاده داشته باشد. اما برنامه های اسمبلی که ماهرانه نوشته شده باشند می توانند سريع تر و با حافظه کمتری از برنامه های مشابه نوشته شده با زبان سطح بالا اجرا شوند.

مقاله ای درباره زبان Assembly

زبان همگذاری[۱] یا اَسمبلی (به انگلیسی: Assembly) به مجموعه زبان‌های برنامه‌نویسی سطح پایینی اطلاق می‌شود که در آن مستقیماً دستورالعمل‌های پردازندهٔ اصلی (CPU) نوشته می‌شود ( یعنی دستوراتی که ALU...
 
ادامه مطلب