ورود / ثبت نام
0
0

انتشار NET Framework 4.8.

604 بازدید
NET Framework 4.8.

 NET Framework 4.8.

.NET Framework 4.8 با مجموعه ابزاری بروز شده و بهبودهایی در چندین بخش، منتشر شده‌است. با ما با باشید تا پایان این مقاله تا در مورد این ویژگی ها صحبت کنیم.

Microsoft اعلام کرده‌ است .Net Framework 4.8، که بر اساس نسخه‌های پیشین .NET Framework 4.X با افزودن چندین رفع اشکال جدید و بسیاری ویژگی‌های جدید ساخته شده در حالیکه محصولی بسیار پایدار را حفظ کرده، انتشار یافته است.

NET Framework 4.8.

NET Framework 4.8.

بنابر گفته‌ی کمپانی .NET Framework 4.8 در بروزرسانی Windows 10 May 2019 گنجانده شده‌است و نیز در Windows 7+ و همچنین Windows Server 2008 R2+ قابل دسترس است.

.NET Framework 4.8 ویژگی‌های جدیدی در کلاس‌های Base، Windows Communication Foundation (WCF)، Windows Presentation Foundation (WPF) و Common Language Runtime معرفی می‌کند.

بهبود‌ها در نسخه‌ی ۴.۸ موارد زیر را شامل می‌شوند:

  •  [Runtime] بهبودهای JIT و NGEN
  •  [BCL] ZLib بروز شده
  •  [BCL] کاهش تاثیر FIPS بر روی رمزگذاری
  •  [WinForms] افزایش دسترسی
  •  [WCF] افزایش Service Behavior
  • [WPF] افزایش بالای DPI، بهبود UIAutomation

JIT در .NET 4.8 بر مبنای .NET Core 2.1 می‌باشد، بنابراین تمامی رفع اشکال‌ها و بسیاری از بهینه‌سازی‌های عملکرد مبتنی بر تولید کد از .NET Core 2.1 هم اکنون در .NET Framework قابل دسترسند.

کمپانی بیان کرده‌است که تصاویر NGEN در .NET Framework هم اکنون دیگر حاوی بخش‌های نوشتنی و اجرایی نمی‌باشند.

این امر به منظور کاهش بخش سطحی موجود جهت حمله صورت می‌گیرد که سعی در اجرای کد قراردادی از طریق تغییر حافظه‌ای که اجرا خواهد شد، دارد.

کمپانی همراه با .NET Framework 4.8، clrcompression.dll را جهت استفاده از نسخه‌ی ۱.۲.۱۱، که حاوی چندین بهبود کلیدی و رفع‌اشکال می‌باشد، بروزرسانی کرده است.

اکنون کلاس SHA256Managed و دیگر کلاس‌های رمزنگاری مدیریت شده، عملیات‌های رمزنگاری را به یک کتابخانه‌ی رمزنگاری سیستمی هدایت خواهند کرد.

این امر، تفاوتی گیج‌کننده را از میان محیط‌های توسعه‌دهنده و محیط‌های تولیدی، که کد در آن اجرا شده و باعث می‌شود کامپوننت‌های محلی و کامپوننت‌های مدیریت شده تحت سیاست رمزنگاری مشابهی عمل کنند، حذف می‌کند.

WinForms سه ویژگی جدید جهت قادرساختن برنامه‌نویسان برای نوشتن برنامه‌های قابل‌دسترس بیشتر، معرفی می‌کند.

هدف ویژگی‌های افزوده شده در جهت استوارتر کردن ارتباط داده‌های برنامه با کاربران کم‌بینا قرار دارد.

کمپانی پشتیبانی از ToolTipها را، هنگامی که یک کاربر از طریق صفحه‌کلید، Live Regions و Notification Events ناوبری می‌کند، به بسیاری از کنترل‌های مورد استفاده اضافه کرده‌است.

جهت مشاهده‌ی فهرست کامل بهبودها در .NET Framework 4.8، می‌توانید یادداشت‌های انتشار را بررسی کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=43864
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهره سلطانیان
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد انتشار NET Framework 4.8.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.