ورود / ثبت نام
0
0

۱۰ ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

239 بازدید
ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0 ، من می خواهم در این مقاله در مورد این ویژگی ها برای شما صحبت کنم.

در حال حاضر .net می تواند در یک خط در مورد خود توضیح دهد:
.net و .net core در حال حاضر به عنوان یک cross platform منبع باز شناخته می شود که در آن شما می توانید انواع برنامه های کاربردی خود را بسازید یک برنامه می تواند یک app web و یا یک برنامه ی موبایل یا یک بازی باشد که با استفاده از یک پلت فرم واحد ایجاد می شود.

اخیرا ماکروسافت نسخه ی جدیدی از asp.net ارائه کرده است که به همراه asp.net core است که ویژگی های تازه ای دارد که استفاده از آن باعث بهره وری و بهبود عملکرد را افزایش می دهد و کاربرد شما را قوی تر می کند.

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

شما می توانید ویژگی های جدید را با استفاده از نرم افزار visual studio 2017 که اگر آن را دانلود کنید مشاهده کنید asp.net core 2.0 با برخی از این ویژگی ها استفاده می شود که با هم این ۱۰ ویژگی را بررسی می کنیم.

عملکرد

عملکرد نسخه ی asp.nte core 2.0 خیلی بیشتر از نسخه ی اولیه ی آن است.

شما می توانید آن را دانلود کنید و مشاهده کنید که سرعت نرم افزار خیلی بهتر از نسخه ی اولیه شده است .

از آدرس زیر آن را دانلود نمایید:

https://www.techempower.com/benchmarks/previews/round15/r14-vs-r15p3.html

 

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

کد کمتر

ما نیاز داریم از تعداد خط کد کمتر به یک نتیجه برسیم مثلا برای نوشتن کد احراز هویت برنامه مان از خط کد کمتری استفاده کنیم. زمانی که ما در مورد کلاس program صحبت می کنیم در متد اصلی آن باید از کد کمتری استفاده کنیم که در شکل زیر دو نسخه ها را با هم مقایسه کرده است .

با استفاده از نسخه ی قبلی ما باید همه ی کدها را با استفاده از متد اصلی در دایرکتوری وب سرور راه اندازی می کردیم ولی در نسخه ی جدید core 2.0 نیازی به این کار نیست و با استفاده از خود متد CreateDefaultBuilder به طور خودکار خودش انجام می شود.

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

Razor Page

برای ایجاد صفحات داینامیکی در asp.net core 2.0 از razor page استفاده می شود.

با استفاده از razor page ما می توانیم صفحات کاربردی وب و tag helper و partial web را بسازیم که در code behind آن مانند خود asp.net نوشته می شود که تمام دستورات آن مانند الگوی MVC نوشته می شود.
در اینجا ما از انواع مختلفی از دستورا العمل ها استفاده می کنیم مانند @ model-@using-@Page استفاده می شود و می توانیم برای مدل کلاس ها از کلاس های دیگر ارث برد.
Razor page یک کلاسی است که با code –behind صفحه مرتبط است و از کلاس مدل مان ارث بری می کند و در واقع یک کلاس اتزاعی از “Microsoft.AspNetCore.Mvc.RazorPages“ است.
از کنترل کننده ها به عنوان view استفاده نمی شود همان طور که در mvc است code behind مانند controller عمل می کند و خود view ها در پوشه قرار نمی گیرد.
به عنوان مثال یک برنامه ی وب ایجاد نمایید.

زمانی که می خواهید یک razor page را در asp.net core 2.0 ایجاد نمایید مانند تصویر زیر:

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

متا بسته ها و اطلاعات ذخیره شده در حال اجرا(RunTime)

برای کار کردن با asp.net core 2.0باید بسته ی “Microsoft.AspNetCore.All” را مانند تصویر زیر به پروژه ی خودتان ایجاد نمایید.

این به معنا نیست که شما فقط به همین پکیج نیاز دارید برای نیاز خودتان می توانید بسته های دیگر را هم اضافه کنید.

برای برنامه های در زمان اجرا این بسته ای که اضافه کرده اید این موارد را پشتیانی می کند که برای توسعه ی asp.net core 2.0 است.

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

در تصویر بالا می توانید بسته ی مورد نیاز را مشاهده کنید که برای داده های در زمان اجرا از آن استفاده می شود و این داده را پشتیبانی می کند.
نیازی نیست که همه ی بسته ها را به پروژه ی خودتان اضافه نمایید.

در اینجا ما فقط از نسخه ۲.۰.۵ استفاده کردیم که تمام نسخه های ۲.۰ را در بردارد می توانید در تصویر پایین آن را مشاهده کنیدزمانی که این بسته را اضافه می کنید تمام بسته های قبلی را در خود جا داده است که می توانید از آن استفاده کنید

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

.NETStandard 2.0

دات نت یک گروهی از api هاست که توسط .net framework پشتیبانی می شود اما در این سنخه ی جدید در دات نت از api های بیشتری پشتیبانی می کند حدود ۳۲۰۰ بیشتر api در این نسخه پشتیبانی می شود
این نسخه از دات نت از ۷۰ درصد از api هایی که از آن استفاده می شود و یا می توان از آن ها استفاده کرد پشتیبانی می کند
به عنوان مثال استاندارد .net از ویژگی logging پشتیبانی نمی کند بنابر این ما قادر به استفاده از آن در core نیستیم حالا می توانیم از ویژگی های زیادی از .net استفاده کنیم که در asp.net core 2.0 این ویژگی وجود دارد ولی در نسخه ی قبلی وجود ندارد بنابر این می توایم از نسخه ی جدید در برنامه ی خود استفاده نماییم
در حال حاضر از تمام api که در تصویر زیر است در نسخه ۲.۰ می توان استفاده کرد:

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

SPA Template

Asp.net core نسخه ی دوم برگزفته از الگوی SPA است که می تواند با آخرین نسخه ی React js,Redux,Angular4 مورد استفاده قرار بگیردبه صورت پیش فرض angular 4 با تمام نیاز های صفحه react پیاده سازی می شود. زمانی که ما یک صفحه با استفاده از الگوی spa ایجاد می کنیم از تمام بسته های لازم به صورت خودکار با NPM نصب خواهد شد بنابر این شما نیاز به نصب بسته های typescript و یا angular نخواهید داشت چون به صورت خودکار این را بر روی برنامه ی شما نصب خواهد کرد و شما شروع به کد نویسی می کنید

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

سیستم

بسته های “Microsoft.AspNetCore.Server.WebListener” و “Microsoft.NET.Http.Server” در یک بسته ادغام شده اند و بسته ی کلی به نام Microsoft.AspNetCore.Server.HttpSys است
به این ترتیب فضای نام برای پیاده‌سازی Microsoft.AspNetCore.Server.Http Sys به روزرسانی می‌شود. بنابراین، از حالا به جای اجرای دو بسته، ما فقط باید یکی را اجرا کنیم.
موتور نمایش Razor با Roslyn
Asp.net core 2.0 در حال حاضر توسط کامپایلر Roslyn پشتیبانی می‌شود و از ویژگی‌های C # ۷ پشتیبانی می‌کند. بنابراین، حالا ما می‌توانیم از استفاده از کامپایلر Roslyn در برنامه MVC Core ASP.NET با استفاده از موتور razor view بهره‌مند شویم.
پشتیبانی visual basic
با انتشار نسخه ی جدید .net core 2.0 ما می توانیم نسخه ی جدید visual basic را با نسخه ی جدید .net core ایجاد نماییم
خروجی asp.net core web server
در پنجره خروجی، حالا ما می‌توانیم برنامه خود را با استفاده از گزینه “سرور وب اصلی ASP.NET” ردیابی کنیم. این به شما نشان می دهد که برنامه ی شما در مرور گر چگونه نمایش داده می شود بنابر این هر اطلاعات از شروع برنامه را برای شما مایش خواهد داد.

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

نتیجه گیری

بنابر این ما در این مقاله در مورد ویژگی های asp.net core 2.0 صحبت کردیم شما می توانید در مورد این مقاله نظرات خود را بدهید امیدوارم این مقاله به شما اطلاعات لازم و کافی را داده باشد..

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=38490
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهره سلطانیان
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۱۰ ویژگی جدید ASP.NETCore 2.0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.