ورود / ثبت نام
0
0

به روز رسانی C# و متدهای واسط پیش فرض زبان F#

485 بازدید
به روز رسانی C#

به روز رسانی C# و متدهای واسط پیش فرض زبان F# ، مقاله ای که با آن با شما هستیم.یکی از ویژگی های پیش فرض واسط کاربری که برای دو زبان C# و F# ارائه شده است ، این اجازه را می دهد که کاربر بتواند از ارث بری چند گانه در برنامه نویسی دات نت خود استفاده نماید.

با استفاده از روش های پیش فرض جاوا نویسندگان کتابخانه هایجاوا با استفاده از همین روش پیش فرض interface ها می توانند بدون بر گشتن به عقب و استفاده از روش های قدیمی از همین روش interface استفاده کنند.

این ویژگی اضافه شده در دات نت ، جای بحث زیادی دارد و می توان این ایده را در آینده گسترش داد و یکی از ویژگی های .Net core دانست.

فلیپ کارتر یکی از افرادی است که در ماکروسافت کار می کند ، او در مورد متد های Interface(واسط) پیش فرض در زبان F#صحبت هایی کرده است :

زمانی که شما  متد های Interface پیش فرض را صدا می زنید در زمان اجرا دات نت از تغییرات آن تا حدی پشتیبانی می کند ولی در .Net core این کار بعید است مثل F# و c# تنها در صورتی کار می کند که شما از core CLR استفده کنید.

به روز رسانی C#

متدهایی که با Interface به صورت پیش فرض نوشته میشه نیازمند تغییر در زمان اجرا است برای دیدن این ویژگی که توسط یک زمان اجرا شده پشتیبانی می شود می توان از لینک زیر مثال مربوط به را ببینید:

https://github.com/dotnet/csharplang/blob/master/proposals/default-interface-methods.md#clr-support-%20api

نسخه ی امروزی .Net ، که مایکروسافت آن را پشتیبانی می کند نمی خواهد به خاطر تغییرات در زمان اجرا یا همان RunTime بودن خطرات و ریسک هایی را قبول کند.

برای این کار باید از .Net core استفاده کرد ولی هیچ چیز بعید نیست که یک روزی .Net-Mono-UWP و … هم به صورت RunTime کار کنند و این ویژگی ها را پشتیبانی کنند.

حالا سوالی که در ذهن شما و فلیپ ایجاد می شود یا با این برنامه ریزی بلند مدت در رو به شدن با این ویژگی برای ما مشکلی پیش نمی آید ؟

آیا این ساختار درست است ؟ احتمالا این ویژگی نیاز به طراحی مناسب دارد .

سوالاتی که در این زمینه به وجود می آید زیاد است و این است که آیا با SRTP میشود این قضیه را توجیه کرد ؟

چگونه می توان از interface ها به عنوان رابط استفاده کنیم؟ و از توابع به عنوان Interface استفاده کنیم؟

بنابر این خوب است که در مورد این موارد فکر کنیم که چیزی در سطح بالایی است و چه نوع رفتاری می تواند داشته باشد و برای آن چه توجیه ای خواهید داشت؟

Joseph Musser به سوالات بالا پاسخ می دهد

جوزف می گوید”اگر شما یک برنامه نویس کتابخانه ای هستید و کتابخانه js می نویسید از این ویژگی اجرا در زمان RunTime نباید استفاده کنید.

ولی اگر از نسخه های دیگر دات نت استفاده کنید می توانید در زمان اجرا تغییراتی را اعمال نمایید.

هم چنین توماس با تایید صحبت های جوزف این را اضافه می کند که : از آن جایی که نوشتن کتابخانه تنها گزینه ای است که نمی توانید در زمان اجرا، تغییرات بدهید

برای همین یک ویژگی غیر مفید برای تغییرات در زمان RunTime است .

سعی کردیم در این مقاله به روز رسانی C# و متدهای واسط پیش فرض زبان F# شما را در مورد سوالات رایج در این خصوص آشنا کنیم.

امیدوارم از مقاله به روز رسانی C# و متدهای واسط پیش فرض زبان F# استفاده کرده باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=34771
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهره سلطانیان
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد به روز رسانی C# و متدهای واسط پیش فرض زبان F#

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.