ورود / ثبت نام
0
0

همه چیز درباره Net Framework 4.6.1.

932 بازدید
Net Framework.

Net Framework

Net Framework 4.6.1. ، حدود دو ماه پیش منتشر شد و تا حد بسیاری نسبت به فریم ورک نسخه های قبلی بهبود یافته است. در این مقاله درباره امکانات، مشکلات رفع شده، ارتقاها، سیستم عامل های قابل پشتیبانی و نسخه های ویژوال استودیوی قابل پشتیبانی بحث خواهیم کرد.

دانت نت فریم ورک۴.۶.۱ روی دانت نت فرم ورک ۴.۶ ایجاد شده و امکانات بسیاری به آن اضافه کرده و اشکالات آن را برطرف کرده است. اگر از ویژوال استودیو ۲۰۱۵ استفاده می کنید، برای استفاده از مایکروسافت دات نت فریم ورک ۴.۶.۱ فقط باید ویژوال خود را Visual Studio 2015 SP1 آپدیت کنید. اگر نمی خواهید ویژوال خود را به SP1 ارتقا دهید یا از ویزوال ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۳ استفاده می کنید می توانید Microsoft .Net Framework 4.6.1 Developer Pack را تهیه نمایید.

[highlight color=”green”]ویژگی های Microsoft .NET Framework 4.6.1[/highlight]

رمزنگاری

از گواهینامه های X 509 شامل ECDSA پشتیبانی می کند. پشتیبانی از RSACng  برای X 509 در دات نت فریم ورک ۴.۶ اضافه شده بود و پشتیبانی از ECDSA (الگوریتم منحنی امضای دیجیتال) برای گواهی X509 در دات نت فریم ورک ۴.۶.۱ اضافه شده است.

ECDSA نسبت به RSA کارایی بهتری را ارائه می کند و بسیار امن تر از آن است، فراهم کردن یک امکان فوق العاده در جاهایی  که در آن کارایی امنیت لایه حمل و نقل (TLS) و مقیاس پذیری یکی از دغدغه های ماست. پیاده سازی دات نت فریم ورک فراخوانی های به قابلیت های موجود ویندوز را پوشش می دهد.

ADO.NET

پشتیبانی Always Encrypted برای کلیدهای محافظت شده سخت افزاری،  بهبود رفتار اتصال MultiSubnetFailover برای AlwaysOn

Windows Presentation Foundation (WPF)

کارایی بهبود یافته

تاخیر در اجرای رویدادهای touch در دات نت فریم ورک ۴.۶.۱ برطرف شده است. علاوه براین تایپ کردن در یک کنترل  RichTextBox اجرای Thread در ورودی های سریع را دچار مشکل نمی کند.

 

 

بهبود بررسی املایی (Spell Checking)

چک کننده املا در wpf درwindows 8.1 و نسخه های بعدی برای قدرتمندی سیستم عامل در بررسی املای زبان های بیشتر به روز رسانی شد.

Profiling

پشتیبانی بهتر برای دسترسی به PDBs در رابطICorProfilerInfo7 ، ابزار دقیق بهتر با رابط ICorProfiler.

NGen

Native Image Generator (NGEN) PDBs

با استفاده از NGen , Ngen PDBs می توان یک نگاشت IL-to-native  بدون وابستگی به ،IL PDB  ایجاد کرد. در بررسی رویداد cross-machine، تنها چیزی که لازم است کپی تصویر PDB است که توسط Machine A به Machine B تولید می شود و دیباگ کردن Interface Access API برای خواندن سورس IL PDB به نگاشت IL و تصویر native، PDB مربوط به نگاشت IL-to-native  می باشد. ترکیب هر دو این نگاشت ها یک نگاشت source-to-native فراهم می کند. از آنجا که تصویر PDB بسیار کوچکتر از همه ماژول ها و تصاویر native است، کپی کردن از Machine A به Machine B بسیار سریع تر می باشد.

سیستم عامل های پشتیبانی شده برای Microsoft .NET Framework 4.6.1:

Windows 7 SP1 (x86 and x64), Windows 8 (x86 and x64),

Windows 8.1 (x86 and x64), Windows 10,

Windows Server 2008 R2 SP1 (x64), Windows Server 2012 (x64),

Windows Server 2012 R2 (x64)

 

نسخه های قابل پشتیبانی ویژوال استودیو

Visual Studio 2012, Visual Studio 2013 & Visual Studio 2015.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=18001
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد همه چیز درباره Net Framework 4.6.1.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.