ورود / ثبت نام
0
0

برسی ASP.Net Scaffolding در ویژوال استدیو ۲۰۱۳

463 بازدید
ASP.Net Scaffolding

ASP.Net Scaffolding

این ویژگی از نسخه ۲۰۱۳ به بعد به وِیژوال استودیو اضافه شده است.ASP.Net Scaffolding یک فریم ورک تولید کد برای نرم افزارهای تحت وب می باشد. ویژوال ۲۰۱۳ شامل تولید کننده های کد از پیش تعریف شده برای پروژه های MVC و Web API می باشد. زمانی که می خواهید خیلی سریع کد هایی را برای ارتباط با data model تولید کنید، می توانید Scaffolding را به پروژه اضافه نمایید. استفاده از Scaffolding می تواند، زمان توسعه نرم افزار را کاهش دهد.

به طور پیش فرض، ویژوال استودیو ۲۰۱۳ تولید کد برای پروژه های web Forms را پشتیبانی نمی کند، اما می توان آن را با اضافه کردن وابستگی های MVC به پروژه و یا نصب یک افزونه استفاده کرد. هر دو روش ذکر شده در ادامه نشان داده خواهد شد.

آپدیت نسخه ۲ ویژوال استودیو ۲۰۱۳ امکان گسترش ASP.Net Scaffolding را برای موارد موردنیاز پروژه شما فراهم می کند. با استفاده از این امکان، شما می توانید یک قالب Scaffolding سفارشی ایجاد کرده و آن را در پنجره Add New Scaffolding اضافه نمایید. در قالب سفارشی، کدی را که می خواهیم با اضافه کردن Scaffolded Item تولید شود، مشخص می کنیم.

پیش نیازها:

برای استفاده از ASP.Net Scaffolding به موارد زیر نیاز داریم:

  • مایکروسافت ویژوال استودیو ۲۰۱۳
  • ابزارهای توسعه وب (بخشی از مراحل نصب پیش فرض ویژوال استودیو ۲۰۱۳)
  • فریم ورک ها و ابزارهای Net (بخشی از مراحل نصب پیش فرض ویژوال استودیو ۲۰۱۳)

اضافه کردن یک Scaffolded Item به MVC یا Web API

برای اضافه کردن یک Scaffold، روی نام پروژه و یا فولدری درون پروژه راست کلیک کرده، Add – New Scaffolded Item را همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، انتخاب می کنیم.

ASP.Net Scaffolding

از پنجره Add Scaffold نوع Scaffoldای که می خواهیم اضافه کنیم، انتخاب می کنیم.

ASP.Net Scaffolding

پنجره Add Controller امکانات و گزینه هایی را برای تولید controller در اختیار ما قرار می دهد، شامل این که آیا می خواهید از امکانات async جدید Entity Framework 6 استفاده کنید یا خیر.

ASP.Net Scaffolding

کلاس ها و صفحات مرتبط با پروژه شما ایجاد می شود. برای مثال، تصویر زیر MVC Controller و view هایی را که از طریق Scaffolding برای یک کلاس Model به نام Movies ایجاد شده اند، نشان می دهد.

ASP.Net Scaffolding

اضافه کردن scaffolded Item به Web Forms

برای اضافه کردن Scaffolding به منظور تولید کد Web Forms، باید یک افزونه روی ویژوال استودیو نصب کنیم و یا از وابستگی های MVC استفاده کنیم. هر دو روش در ادامه بررسی شده اند، اما شما باید تنها از یک روش استفاده نمایید.

افزونه Web Forms Scaffolding

شما می توانید افزونه ای روی ویژوال استودیوی خود نصب نمایید که امکان استفاده از Scofflding با پروژه های Web Forms را به شما بدهد. در ویژوال استودیو، Tools را انتخاب کرده و سپس Extentions and Updates را انتخاب می کنیم. در پنجره باز شده عبارت Web Forms Scaffolding را جستجو می کنیم.

ASP.Net Scaffolding

برای اطلاعات بیشتر می توانید به Web Forms Scaffolding مراجعه نمایید.

وابستگی های MVC

برای اضافه کردن وابستگی های MVC، Add – New Scaffolded Item را انتخاب می کنیم. در پنجره Scaffolded Item، گزینه MVC Dependencies را به صورت زیر انتخاب می کنیم.

ASP.Net Scaffolding

دو گزینه برای Scaffolding MVC وجود دارد: Minimal و Full. اگر Minimal را انتخاب کنید، فقط NuGet packages و رفرنس های ASP.Net MVC به پروژه شما اضافه خواهند شد. اگر گزینه Full را انتخاب نمایید، Minimal Dependency مانند آنچه که یک پروژه MVC نیاز دارد، اضافه خواهد شد. برای استفاده راحت تر از Scaffolding، گزینه Full dependencies را انتخاب می کنیم.

ASP.Net Scaffolding

بعد از اضافه کردن وابستگی ها، یک فایل readme.txt مشاهده خواهید کرد. دستورات این فایل را با دقت دنبال کنید و مطمئن شوید که برنامه شما به خوبی کار می کند.

زمانی که مراحل گفته شده در این فایل را کامل انجام دادید، می توانید همان طور که در قسمت های مربوط به MVC و Web API نشان داده شد، یک Scaffolded Item جدید به پروژه اضافه نمایید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=17115
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
فاطمه زکایی
فاطمه زکایی هستم. فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی نرم افزار، مدت سه سال هست که در زمینه توسعه اپلیکیشن های تحت وب و اندروید و همچنین تولید محتوای تخصصی برنامه نویسی تحت وب و اندروید در مجموعه mspsoft در خدمت شما هستم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد برسی ASP.Net Scaffolding در ویژوال استدیو ۲۰۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.