ورود / ثبت نام
0
0

آموزش DNX Framework در ASP.NET 5

492 بازدید
DNX Framework

DNX Framework

زمانی که DNX به عنوان یک محیط اجرا .NET باشد ، می توانید یک برنامه ASP.NET 5 را به عنوان یک برنامه DNX در نظر بگیرید. پروژه هایی که با فایل json.Project ایجاد میکنیم چه هستند ؟ اینها نیز پروژه های DNX هستند. .DNX نه تنها یک محیط runtime است بلکه SDK نیز میباشد. برای درک بهتر آن با من همراه باشید …

DNX Framework

DNX Framework

DNX Framework به ما این امکان را می دهد که یک پروژه را با تفسیر زبان های رایج Runtime گردآوری کنیم، سپس با اجرا یک نوع خاص CLR می توانیم آن را در مقابل یک CLR کامل (full CLR) ، یا یک هسته CLR (core CLR) ، یا هر دو تعیین کنیم. تنظیمات گردآوری (compilation) توسط frameworks، در project.json کنترل می شود.

"frameworks": {
  "dnx451": { },
  "dnxcore50": { }
}

در حال حاضر اسم انتخابی dnx451، dnx452، و dnx46 برای یک CLR کامل و یا dnxcore50 برای یک هسته core CLR می باشد. در زمان اجرا ، کد باید در برابر یکی از هدف های تعیین شده درproject.json اجرا شود. شما می توانید با استفاده از project properties یک محیط DNX مخصوص را انتخاب کنید و در صفحه Debug tab در ویژوال استادیو آن را با debugger و یا بدون آن اجرا کنید.

DNX Framework

هم چنین شما می توانید در (خط فرمان) برای اجرای اپ بعد از انتخاب یک محیط با به کارگیری ابزار. NET version manager (dnvm)از dnxاستفاده کنید. تصویر زیر چگونگی لیست کردن runtime های موجود با استفاده از dnvm را نشان می دهد، و هم چنین پیکربندی نوع ۶۴bit CLR و محیط اجرای beta 7 را مشخص می کند.

DNX Framework

انتخاب کردن – Choosing

انتخاب صحیح یک محیط (environment) برای خود، و اینکه چه محیطی برای شما لازم است در هنگام شروع یک پروژه DNXسوالی مهم است.

انتخاب هردو – Choose Both

در این سناریو، ما هر دو core CLR و یک full CLR کامل رادر frameworks یک project.json مشخص می کنیم.

"frameworks": {
  "dnx46": { },
  "dnxcore50": { }
},

این انتخاب برای پروژه هایی که کد های آنها قابلیت استفاده مجدد را دارد مناسب است. به خصوص، پروژه هایی که شما می خواهید آن را به عنوان یک NuGet بسازید. در این قسمت شما نمی دانید که یک مصرف کننده به کدام framework ممکن است نیاز داشته باشد.

انتخاب Full CLR

در این قسمت، ما یک CLR کامل را در بخش frameworks مشخص می کنیم.

"frameworks": {
  "dnx46": { },
}

هدف گذاری یک CLR برای پیشرفت و گسترش به شما بهترین شانس را برای سازگاری با نسخه موجود می دهد. Framework کامل شامل WCF، سه یا چهار نوع از XML، پشتیبانی GDI، و محدوه انعکاس کامل APIs می باشد. البته آن را فقط روی Windows اجرا می کنید.

انتخاب Core CLR

در این سناریو، فقط یک CLR هسته را در frameworks تعیین می کنیم.

"frameworks": {
  "dnxcore50": { }
}

با core CLR شما می توانید روی Windows، Linux، و OS/X توسعه دهید. و مزیت اصلی CLR هسته این است که، حتی اگر فقط روی Windows اجرا شود، یک قابلیت برای فرستادنframework bits با اپلیکیشن دارد. یعنی شما به یک .NET کامل نصب شده روی هر سروری که بخواهید گسترش دهید نیاز ندارید. در حقیقت، حتی می توانید برنامه های متعددی در همان سرور داشته باشید با استفاده از ورژن های مختلف core CLR(side-by-side versioning)، و بروز رسانی کردن برنامه بدون نگرانی.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=16168
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
داریوش فرخی
داریوش فرخی هستم از سال 92 شروع به یادگیری برنامه نویسی و از سال 93 در بخش برنامه نویسی و تولید محتوای سایت mspsoft.com مشغول هستم. فعالیتم نیز بیشتر در زمینه های برنامه نویسی با سی شارپ و asp.net بوده است. اوقات فراغتم را هم غالبا با تماشای فیلم یا بازی های کامپیوتری پر میکنم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش DNX Framework در ASP.NET 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.