ورود / ثبت نام
0
0

تنظیم Multiple Startup برای پروژه در ویژوال استودیو

846 بازدید
Multiple Startup

Multiple Startup

برای برنامه نویسان این قضیه که بخواهند بر روی چندین پروژه به صورت همزمان کار کنند مرسوم است و نیاز دارند که همه ی پروژه ها به صورت موازی اجرا شوند. پیش از این من برای انجام این کار چندین نمونه از ویژوال استودیو را باز میکردم و یک پروژه را در هر نمونه اجرا میکردم ، اما نمیدانستم که خود ویژوال استودیو راه حلی برای این کار دارد که امروز میخواهم آن را با شما به اشتراک بگذارم. در این مقاله با هم تنظیم Multiple Startup برای پروژه را خواهیم آموخت …

Multiple Startup

برای رسیدن به این هدف من از یک سناریوی ساده ی کاربر/ سرور استفاده میکنم. پروژه ها را در ویژوال استودیو به وجود آورده ایم. میتوانید آن ها را در شکل زیر مشاهده کنید :

Multiple Startup

در این مورد تنظیم یک پروژه به عنوان Startup ، کافی نیست. نیاز داریم که هر دو پروژه به عنوان Startup باشند زمانی که بر روی F5 کلیک میکنیم. روش زیر را دنبال کنید :

بر روی Solution در قسمت Solution Explorer کلیک کنید و به قسمت Properties بروید. میتوانید از Alt+Enter یا راست کلیک بر روی Solution و انتخاب “Properties” این کار را انجام دهید.

مطمئن باشید که در قسمت “Common Properties” -> “Startup Project” هستید.

Multiple Startup

میتوانید ببینید که به صورت پیش فرض گزینه ی “Single startup project” انتخاب شده است. گزینه ی “Multiple startup projects” را انتخاب کنید. با این کار پنل پایینی برای تنظیم پروژه های چندگانه نیز فعال میشود.

در این قسمت گزینه هایی نظیر مرتب سازی ترتیب اجرای پروژه ها برای Startup ، کدامیک اول و کدامیک در انتها اجرا شوند. برای تنظیمات هر پروژه سه عملیات ارائه شده است :

None : این پروژه را آغاز نکن

Start : با شروع Debugging آن را آغاز کن.

Start without Debugging : بدون الحاق شدن debugger آن را اجرا کن.

تصویر زیر را به عنوان مرجع میتوانید مشاهده کنید :

Multiple Startup

من گزینه ی Start را برای هر دو پروژه انتخاب کرده ام و ترتیب اجرای سرور را پیش از دیگری قرار داده ام. حال که تنظیمات به اتمام رسیده است ، با کلیک بر روی دکمه ی F5 ابتدا سرور آغاز به کار میکند و سپس کاربر ، به همین آسانی.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید !
نظرات و پیشنهاداتتان را با من در میان بگذارید.
موفق باشید !

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=16063
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
داریوش فرخی
داریوش فرخی هستم از سال 92 شروع به یادگیری برنامه نویسی و از سال 93 در بخش برنامه نویسی و تولید محتوای سایت mspsoft.com مشغول هستم. فعالیتم نیز بیشتر در زمینه های برنامه نویسی با سی شارپ و asp.net بوده است. اوقات فراغتم را هم غالبا با تماشای فیلم یا بازی های کامپیوتری پر میکنم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تنظیم Multiple Startup برای پروژه در ویژوال استودیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.