ورود / ثبت نام
0
0

آموزش و برسی خطاها و ارورها در ASP.NET + فیلم آموزشی

842 بازدید
ارورها در ASP.NET

ارورها در ASP.NET

آموزش و برسی خطاها و ارورها در ASP.NET ،بعد از برسی کامل Elmah با موضوع [highlight color=”yellow”]آموزش کار با Elmah در ASP.NET و MVC [/highlight] توانستیم خطاهای سایت را مشخص کنیم و یا آنها را به ایمیل بفرستیم خوب گاهی نیاز است ما صفحه ارور به کاربر نشان ندهیم آن را به صفحه که تعیین میکنیم بفرستیم ، به صورت که هر سایت به صورت پیش فرض دچار ارور هایی همانند ۴۰۴ ( پیدا نشدن آدرس ) و یا ۵۰۰ ( مشکل سرور ) بشود ما میتوانیم به صورت مجزا برای هرکدام از ارور ها به صورت مجزا یک صفحه در نظر بگیریم و آنها را بعد از مواجه شدن با ارور به صفحه از قبل تعیین شده ارسال کنیم در این آموزش به سراغ این بخش رفتیم امیدوارم که استفاده کنید.

در این آموزش، ما می خواهیم که چگونگی تغییر و ویرایش، نمایش Custom Errors در ASP.NET  را ببینیم. در اکثر موارد، وقتی که دارید  در ASP.NET برای نوشتن پروژه تنظیم میکنید ، به یک ارور در کد نویسی برخورد می کنید و یک تصویر  همانند تصویر  زیر دریافت می کنید.

 

ارورها در ASP.NET

 

خیلی خوب است که به ما اطلاع میدهد که یک ارور و مشکل وجو دارد.

ویرایش فایل Web.Config
اگر برای بار اول به ارور در پروژه برخورد کردید ، فقط باید ان را نادیده بگیرید. اگر با دقت بخوانید، به شما خواهد گفت برای فعال سازی یک خصوصیت یک خط کد قرار بدید که دقیقا خط کدی را (نمایان) می کند که نیاز به تعمیر دارد. در پروژه ASP.NETخود (یا پوشه ی اصلی که پروژه در آن واقع شده است)، شما Web.Config file  را جستجو کرده و ان را باز کنید. ، شما یک لیست بسیار طولانی کد خواهید داشت که بین <system.web> قرار گرفته اند، و یا شما یک فایل web.config ترو تمیز دارید. در هر صورت، برای اینکه customErrors های خود را ببینید و اپلیکیشن خود را اشکال زدایی کنید، یک خط کد،  بین <system.web> و </system.web> قرار بدید.

<system.web>
    <customErrors mode="Off">
    </customErrors>
</system.web>

در بعضی مواقع، ممکن است شما یک تگ از قبل داشته باشید. در این مورد فقط از حالت OFF به On  سوییچ کنید. پروژه خود را ذخیره کرده و یک بار صفحه را تازه سازی کنید و حالا شما باید یک بخش مشخص شده را میبینید به همراه ارور های کد شما مثل:

ارورها در ASP.NETزمانی که Custom Error خود را ویرایش کردید، سه روش (مدل) برای پیدا کردن ارور وجود دارد. این مدل ها کمک می کند که شما تصمیم بگیرید که یک پیام ارور نمایش داده بشود یا نه. توجه کنید:

  • حالت off – حالت off  محل  پیام های خطا را نمایش می دهد و یا مشکل در سرور در صورت بروز خطا
  • حالت On  – حالت On  یک صفحه کاستوم ارور نمایش می دهد با مکان، پیام خطا و ریموت سرور را به عنوان یک خطا نمایش می دهد. وقتی از این حالت استفاده می کنید، می توانیم برای ارور های خاص صفحه ی پیام خطای دلخواه خود را روی local و remote servers  نمایش دهیم.
  • RemoteOnly   این حالت پیام های خطا رو فقط به عنوان ارور روی یک remote server نمایش می دهد. این حالت پیش فرض می باشد زمانی که یک customErrors مشخص نشده و به ما این امکان رو می دهد که صفحه ی پیام خطای خود را برای ارور های خاص فقط روی remote servers نمایش دهیم.

جمع بندی
این یک ویژگی خوب و مفید است که به شما این امکان را می دهد که ارور های کد خود را محدود کنید و شما را یک برنامه نویس بهتر می کند. این یک ابزار عالی برای کار شماست و به شدت آن رو توصیه می کنیم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=15762
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد نجفی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

7 نظر در مورد آموزش و برسی خطاها و ارورها در ASP.NET + فیلم آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.