تحلیل داده
صفحه اصلی / آموزش برنامه نویسی / آموزش JAVA / چگونه یک ایمیل به همراه پیوست با استفاده از جاوا میل API میتوان فرستاد

چگونه یک ایمیل به همراه پیوست با استفاده از جاوا میل API میتوان فرستاد

جاوا میل API

این مقاله نشان میدهد که چگونه یک ایمیل با پیوست با استفاده از جاوا میل با API  میتوان ارسال کرد ، در این مقاله خیلی مختصر و کوتاه بگم میتوانید ایمیل ارسال کنید توسط زبان جاوا در ادامه تمامی سورس های که نیاز دارد با توضیحات کامل هر بخش قرار داده شده .امید وارم استفاده کنید و مفید باشه

درباره ی جاوا میل API

در جاوا تعداد زیادی API وجود دارد و جاوا میل یکی از API هایی است که برای سرودن , نوشتن و خواندن پیام های الکترونیکی استفاده میشود.

جاوا میل  API امکانات زیادی ارائه میدهد و میتواند در بسیاری از رویداد ها موثر باشد. این میتواند در طول ثبت نام کاربر انجام شود (دادن اطلاعات برای ثبت نام یا برای ورود وب سایت به آیدی ایمیل کاربران) دوباره فرستادن کلمه ی عبور و یا فرستادن اعلانات مرتبط با به روز رسانی ها , اخطار شغل و غیره.

جاوا میل API یک پروتکول مستقل , چارچوب پلتفرم مستقل برای فرستادن و دریافت ایمیل ها میباشد.

تعدادی بسته برای فرستادن ایمیل ها مورد استفاده میباشد. بسته های Javax.mail و javax.mail.activation شامل کلاس های اصلی همراه با بسته ی javax.mail.internet نیز قابل استفاده میباشد از آنجایی که ما میل را از طریق اینترنت میفرستیم.

دو بسته ی قبلی شامل کلاس های اصلی و بعضی کلاس ها مانند زیر هستند :

 

و غیره.

نمونه ای از فرستادن ایمیل

برای فرستادن میل همراه با الحاق , جاوا میل API چند کلاس مفید مانند اعضای بدن , مقلد اعضای بدن , پیام اعضای بدن و غیره ارائه میدهد.

دو قطعه فایل هستند که نقش های بسیار مهمی در فرستادن میل از طریق جاوا میل API انجام میدهند و شما نیاز به لود قطعه فایل ها دارید

 

من این قطعه فایل ها را همراه با این مقاله الحاق کرده بودم , اما شما همچنین میتوانید این فایل ها را از وب سایت Oracle دانلود کنید.

حال اجازه دهید نگاهی به مثال و درک بسته ها و کلاس ها داشته باشیم.

 

 

میتوانید کامنت ها را در کدی که همانند روش به آن عمل میشود را مشاهدهو آن ها را برای فرستادن میل با استفاده از جاوا میل API دنبال کنید.

پروتکول های مورد استفاده

تعدادی پروتکول هستند که در جاوا میل API مورد استفاده میباشند.

 

تعدادی پروتکول دیگر نظیر IMAP , SMIME و غیره نیز وجود دارند.

توضیح مختصری از این پروتکول ها

SMTP : این پروتکول انتقال میل ساده است که مکانیزم هایی برای ارسال میل ارائه میدهد.

POP : این پروتکول پست آفیس همچنین با نام POP3 نیز شناخته میشود که مکانیزمی برای دریافت میل ارائه میدهد. همچنین پشتیبانی از جعبه میل انفرادی برای هر کاربر ارائه میدهد.

IMAP : این پروتکل دسترسی به پیام های اینترنتی است وهمچنین مکانیزمی برای دریافت میل و پشتیبانی از چندین جعبه میل برای هر کاربر که قابلیت اشتراک گذاری بین چندین کاربر را دارا میباشد.

MIME : این توسعه چندین میل اینترنت است که به مرورگر میگوید چه چیزی فرستاده شده و یا الحاق شده و یا فرمت پیام و غیره. این همچنین با نام پروتکل انتقال میل نیز شناخته میشود و توسط برنامه ی میل تان استفاده میشود.

NNTP : این پروتکل انتقال اخبار شبکه است که مسئول شبکه از طریقی که میل ها فرستاده میشوند میباشد.

جزئیات فایلرمز فایل : www.mspsoft.ir , www.mspsoft.com
کانال ام اس پی سافت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *دوره های آنلاین ام اس پی سافت

آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی

آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سیستم مدیریت مشتریان

طراحی سیستم مدیریت مشتریان

دوره طراحی وب سایت پورتال خبری

دوره طراحی وب سایت پورتال خبری

دوره طراحی حسابداری فروشگاه

دوره طراحی حسابداری فروشگاه