"> آموزش کار با SQL Dependency از مجموعه نرم افزاری RedGate

آموزش کار با SQL Dependency از مجموعه نرم افزاری RedGate

کار با SQL Dependency

آموزش کار با SQL Dependency یکی از دیگر از مجموعه نرم افزار های کاربردی RedGate  مقاله ای که بیش از این مطلب درباره آن بحث کردیم.آموزش کار با SQl Packager  بود.این بار، سری به یکی دیگر از مهم ترین و پرکاربردی ترین مجموعه  نرم افزاری RedGate زدیم،SQL Dependency که وظیفه تجزیه تحلیل بانک های اطلاعاتی بر عهده دارد.همانظور که در مقالات قبل تاکیید داشتیم طراحی دیتابیس به صورت بهینه یکی از مهمترین بخش هایست که باید در طراحی سیستم های مدیریتی رعایت کنیم ، بهینه سازی دیتابیس و همچنین فیلد ها و relationships (رابطه ها )در بین جدول ها را میتوان توسط این نرم افزار کنترل کرد آموزش کار و فیلم آموزشی را میتوان در ادامه دنبال کنید همراه ام اس پی سافت باشید.

آموزش کار با SQL Dependency:

بعد از نصب نرم افزار و اجرای آن روی گزینه Add Objects To Project از بخش منو بالا کلیک کرده و لیستی از سرور های موجود روی سیستم را نمایش میدهد.

کار با SQL Dependency

بعد از انتخاب سرور لیستی از دیتابیس های ساخته شده را در قسمت پایین فرم نمایش داده میشود که بعد از انتخاب دیتابیس مد نظر و انخاب Table ها روی گزینه Add Selection To Project را انتخاب میکنید. از این طریق لیستی از جدول های و تمای رابطه های جدول در یک محیط گرافیکی نمایش اده میشود.

کار با SQL Dependency

بعد از اینکه دیتابیس را به فرم اضافه کردید ابزار هایی قابل دسترس خواهد بود که میتوان تجزیه تحلیل و برسی را روی دیتابیس بیشتر کرد.

کار با SQL Dependencyبرسی گزینه Layout:این گزینه که به صورت انتخاب شده است لیستی از چندین نمونه نمایش جدول ها را به شما نمایش میدهد و با انتخاب هر کدام از بخش ها میتوان رابطه دیتابیس را با رابط گرافیکی بهتر ببینید.

گزینه Reapplay Layout:رابط و نمایش رابطه های جدول را به حالت ابتدایی برمیگرداند.

گزینه Table Column Name :فیلد ها هر جدول را نمایش میدهد.

مهمترین و کاربردی بخش ها را برای آشنایی بهتر شما توضیح دادم که پیشنهاد میکنم برای بهتر شدن و حرفه ای شدن در این نرم افزار تمامی بخش های این نرم افزار را مورد برسی قرار دهید.و ما را از برسی خود آگاه کنید.

دانلود مجموعه نرم افزار های RedGate

فیلم آموزشی نیز در ادامه در دسترس خواهد بود.

مسعود شریفی پور

از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  محدثه پاسخ

  ممنون لطفا لینک نرم افزار را هم قرار دهید !

  امیررضا پاسخ

  سلام
  ممنون آقای شریفی مفید ترین وب سایتی هستید که تا به حال دیدم !

   مسعود شریفی پاسخ

   قربانه شما خوشحالم که استفاده کردید !

  سپهر پاسخ

  سلام من نمیتونم خروجی pdf بگیرم

   مسعود شریفی پاسخ

   از چه چیز خروجی بگیرید !

کدیشن ! مارکت پروژه های برنامه نویسی راه اندازی شدیه توکه پا بریم ببینم