ورود / ثبت نام
0
0

آموزش و سورس پروژه ارسال اطلاعات دیتاگرید به PDF در ASP.NET

901 بازدید

ارسال اطلاعات دیتاگرید به PDF

با آموزش ارسال اطلاعات دیتاگرید به PDF در زبان برنامه نویسی تحت وب ASP.NET در این مطلب در خدمت شما هستم.تا به حال به دنبال این بودید که اطلاعات دیتاگرید را به PDF بدید ؟ خیلی از وب سایت ها برای صدور فاکتور یک همچین بخشی را طراحی ایجاد کردند تا کاربرپسند شدن وب سایت خود را افزایش دهند بنده نیز یک مقاله در همین راستا برای شملا اماده کردم تا بتونیم اطلاعات موجود در دیتاگرید را به PDF تبدیل کنیم یا به اصطلاح ارسال کنیم.در مطالب بعدی نیز سعی میکنم ارسال اطلاعات به Excel و Word را نیز براتون اماده کنیم.ما در اینجا از کتابخانه iTextSharp استفاده میکنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

برای استفاده از این کتابخانه، ابتدا یک ارجاع به کتابخانه (iTextSharp (itextsharp.dll و همچنین کتابخانه ارایه شده در اینجا (GridToPdf.dll) به پروژه خود اضافه کنید و فضای نام Hasheminezhad را به کد خود اضافه کنید.

Hasheminezhad:جناب مهندس هاشمی نژاد (واقعا از ایشان بابته همچین dll تشکر میکنیم.

  using Hasheminezhad;

سپس با استفاده از کلاس GridToPdf میتوانید عملیات تبدیل گریدویو به PDF را انجام دهید. در این کلاس دو متد به نامهای Convert و Download وجود دارند.
با استفاده از متد Download میتوانید مستقیما خروجی GridView را برای کاربر ارسال کنید. تنها پارامتر ورودی الزامی این تابع، نام گریدویو است.

  GridToPdf.Download(GridView1);

در صورت تمایل میتوانید نام مورد نظر برای ذخیره فایل را به عنوان پارامتر دوم به این تابع ارسال کنید. در این حالت حتی در صورتی که مرورگر امکان نمایش فایل PDF را نیز داشته باشد، آن را در مرورگر باز نکرده و با نام ذکر شده برای دانلود ارسال خواهد کرد.

  GridToPdf.Download(GridView1, "Report.pdf");

دقت کنید که برای اجرای صحیح متد Download، باید حتما صفحه PostBack کامل شده باشد. بنابراین اگر دانلود کردن PDF قرار است از طریق دکمه ای در داخل UpdatePanel انجام پذیرد، حتما این دکمه را به PostBackTrigger های UpdatePanel اضافه کنید.

متد دیگر موجود در این کلاس، متد Convert است که در ساده ترین حالت خود بجز نام گریدویو، نام فایل مورد نظر را دریافت کرده و محتوای فایل PDF را در سرور (و در آدرس ذکر شده) ذخیره خواهد کرد.

  GridToPdf.Convert(GridView1, Server.MapPath("Report.pdf"));

فایل ها و dll ها ضمیمه شدن ! امیدوارم استفاده کنید … !

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=9785
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
عباس ارجمند
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد آموزش و سورس پروژه ارسال اطلاعات دیتاگرید به PDF در ASP.NET

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   1. ببخشید من از دیتا گرید تلریک استفاده می کنم وقتی این کد می نویسم دوتا ارور میگیره خیلی وقته دنبالم متوجه نشد اخرش مشکل از کجاس که اگر گرید ویو وعمولی استفاده کنم درسته ولی اگر تلریک استفاده کنم این مشکل پیش میاد
    Error ۵ Argument 1: cannot convert from ‘Telerik.WinControls.UI.RadGridView’ to ‘System.Web.UI.WebControls.GridView

    Error ۴ The best overloaded method match for ‘Hasheminezhad.GridToPdf.Download(System.Web.UI.WebControls.GridView)’ has some invalid arguments

    ۱۵