"> اموزش برنامه نويسي شي گرا و چند ريختي در c++

اموزش برنامه نویسی شی گرا و چند ریختی در c++

اموزش سی پلاس پلاس

اموزش سی پلاس پلاس

با فصل سیزدهم اموزش سی پلاس پلاس در خدمت شما دوستان عزیز و همراهان ام اس پی سافت هستیم امیدوارم فصل های قبلی رو دنبال کرده باشید و مشکلات خود را مبنی بر برنامه نویسی سی پلاس پلاس رفع کرده باشید.تا ادامه تمامی بخش های این مجموعه کامل با ما همراه باشید.بریم سراغ توضیحاتی در مورد این بخش پس با ما همراه باشید….

در فصل‌های قبلی در ارتباط با مباحث کلیدی برنامه‌نویسی شی‌گرا و تکنولوژی‌های آن شامل کلاس‌ها، شی‌ها، کپسوله‌سازی، سربارگذاری
عملگر و توارث صحبت کردیم. حال به آموزش OOP با توضیح و تفسیر مفهوم چندریختی (polymorphism) در سلسله مراتب توارث ادامه می‌دهیم. چند‌ریختی امکان می‌دهد تا برنامه‌ها بجای اینکه «برنامه خاصی» باشند، حالت یک «برنامه کلی» داشته باشند.

اموزش سی پلاس پلاس

در عمل، چند ریختی امکان می‌دهد تا برنامه‌هایی بنویسیم که مبادرت به پردازش شی‌ها از کلاس‌هایی کنند که بخشی از همان سلسله مراتب کلاس هستند، همچنان که همگی آنها شی‌هایی از سلسله مراتب کلاس مبنا می‌باشند. همانطوری که بزودی خواهید دید، چند ریختی با هندل‌های (دستگیره‌های) اشاره‌گر کلاس مبنا و مراجعه‌های کلاس مبنا کاری ندارد و بر پایه نام هندل‌ها عمل می‌کند.

 

مسعود شریفی پور

از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  آزاده پاسخ

  عالی بود...
  واقعا ممنون

   مسعود پاسخ

   خواهش

  مهدي پاسخ

  خدا خيرت بده برادر

   مسعود شریفی پاسخ

   موفق باشید :)

کدیشن ! مارکت پروژه های برنامه نویسی راه اندازی شدیه توکه پا بریم ببینم