ورود / ثبت نام
0
0

کتاب برنامه نویسی چند هسته ای سی شارپ با CLR

326 بازدید
هسته ای

هسته ای

کتاب آموزشی  برنامه نویسی چند هسته ای برای دوست داران سی شارپ آماده کرده ایم که میتونه بسیار کاربردی باشه.این کتاب آموزشی که توسط آقای محسن افشین ترجمه شده است که شمارا با CLR در سی شارپ آشنا میکند این کتاب دارای ۴۱۴ صفحه است که به زبان فارسی روان ترجمه شده است در ادامه توضیحاتی در مورده CLR میدهیم پس با ما باشید.

CLR یک موتور اجرایی است که با هدف اصلی اجرای هدایت شده کدها در .Net ایجاد گردیده است. CLR به مدیریت اجرا، ارتقای نسخه و امنیت تمامی کدها در .Net می پردازد. به همین دلیل کدهای .Net یا C# اغلب تحت عنوان کدهای مدیریت شده، شناخته می شوند.(Managed Code) تمامی کدهایی که به CLR مرتبط هستند، تحت عنوان “مدیریت شده” و کدهایی توسط CLR مدیریت نشده‌اند، بلکه مستقیماً به کد ماشین تبدیل می شوند، تحت عنوان “مدیریت نشده” بیان می شوند.

کدهای مدیریت شده، به کد ماشین کامپایل نمی شوند، بلکه به زبان سطح میانی مایکروسافت(MSIL) کامپایل شده و مورد استفاده قرار می گیرند. این زبان سطح میانی را میتوان زبانی شبیه به زبان اسمبلی تصور کرد. IL در حافظه بارگذاری می شود و بلافاصله بوسیله CLR در حافظه به کد ماشین کامپایل می گردد.

برنامه‌های .Net از اسمبلی هایی تشکیل شده‌اند که اجزای خودکار منطقی توسعه، شناسایی و امنیت به حساب می آیند و تفاوت آنها با روشهای قدیمی در آن است که اسمبلی می تواند شامل یک یا چندین فایل باشد. اسمبلی .Net به صورت یک فایل اجرایی تک یا یک فایل کتابخانه‌ای است، اما ممکن است حاوی ماژول‌ها، که کدهایی غیر اجرایی بوده و قابلیت استفاده مجدد را دارند، نیز باشد.

مسئله مهم دیگر در مورد CLR، نحوه بارگذاری(Load) و اجرای برنامه توسط آن است. به محض اینکه برنامه .Net شروع به اجرا می کند، ویندوز اسمبلی .Net راتشخیص داده و CLR را اجرا می کند. سپس CLR نقطه شروع برنامه را شناسایی و پروسه تعیین انواع که در آن،  محل قرارگیری انواع مختلف بکار رفته در برنامه مشخص می شود را، اجرا می کند. اسمبلی شناسایی شده در پروسه Loader بارگذاری می گردد.

هسته ای

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=5476
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کتاب برنامه نویسی چند هسته ای سی شارپ با CLR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.