ورود / ثبت نام
0
0

کتاب فارسی سی پلاس پلاس:بخش دوم عبارات کنترلی(بخش پنجم)

337 بازدید
معرفی انواع بلوک‌های سازنده

معرفی انواع بلوک‌های سازنده

فصل چهارم را با معرفی انواع بلوک‌های سازنده که در حل مسئله نقش دارند، آغاز کردیم. با استفاده از این بلوک‌های سازنده تکنیک‌های ایجاد برنامه را بهبود بخشیدیم. در این فصل، مبحث تئوری و قواعد علمی برنامه‌نویسی ساخت‌یافته را با معرفی مابقی عبارات کنترلی C++ ادامه می دهیم. با عبارات کنترلی که در این فصل مطرح می کنیم و عبارات کنترلی معرفی شده در فصل قبلی قادر به ایجاد و کنترل شی ها خواهیم بود. همچنین به مبحث برنامه‌نویسی شی گرا که آن را از فصل اول آغاز کرده‌ایم ادامه می دهیم.

در این فصل به توصیف عبارات do…while, for و switch می پردازیم. در کنار مثال‌های کوچکی که در آنها از while و for استفاده شده، به بررسی اصول و نیازهای شمارنده-کنترل‌تکرار خواهیم پرداخت. بخشی از این فصل را اختصاص به گسترش کلاس GradeBook عرضه شده در فصل‌های سوم و چهارم داده‌ایم. در واقع، نسخه‌ای از کلاس GradeBook را ایجاد می کنیم که از عبارت switch برای شمارش تعداد نمرات A، B، C، D وF وارد شده از سوی کاربر استفاده می کند. به معرفی عبارات break وcontinue خواهیم پرداخت که کنترل‌کننده برنامه هستند. در مورد عملگرهای منطقی، که به برنامه‌نویسان اجازه می دهند تا از شرط‌های پیچیده و قدرتمندتر در عبارات کنترلی استفاده کنند، صحبت خواهیم کرد.

معرفی انواع بلوک‌های سازنده

اهداف

  • آشنایی با عبارات تکرار for، do…while و اجرای عبارات تکرار شونده.
  • اصول شمارنده کنترل تکرار.
  • استفاده از عبارت چند انتخابی switch.
  • استفاده از عبارات کنترل برنامه break و continue.
  • استفاده از عملگرهای منطقی.
  • اجتناب از پی آمد اشتباه گرفتن عملگر تخصیص با تساوی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=4637
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کتاب فارسی سی پلاس پلاس:بخش دوم عبارات کنترلی(بخش پنجم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.