"> rational roots چیست؟

rational roots چیست؟

Rational Rose

Rational Rose

قبل از تعریف Rational Rose به تعریف نمودارهای آن می پردازیم.این پروژه طرز کار نمودار ها رو بیان میکند. امیدوارم مورد قبولتان باشد.

Rational Rose

۱. نمودار Use Case
نمودار Use Case در طول استخراج نیازها و تحلیل سیستم برای مشخص کردن عملکرد برنامه به کار می رود. Use Case ها روی رفتار سیستم از یک دیدگاه خارج از سیستم تمرکز می کنند .
یک Use Case در واقع عملیاتی را شرح می دهد که توسط سیستم تهیه شده و نتیجه ای مشخص برای یک بازیگر (Actor ) دارد.

۲. نمودار Sequence
نمودار Sequence (توالی) به صورت منظم و در یک توالی زمانی پشت سر هم ارتباطات متقابل اشیاء را به ما نشان می دهد. این دیاگرام برای انجام عمل خاصی در یک UseCase مشخص، مراحل انجام کار را مرحله به مرحله به شما نشان می دهد، یعنی دنباله ای از رویدادها را برای انجام یک عمل مشخص می سازد. در مراحل تحلیل و طراحی برای فهم نحوه عملکرد سیستم از این دیاگرام استفاده می شود. این نمودار در ارتباط مستقیم با نمودار ارتباط ( همکاری ) می باشد.

۳. نمودار Class
این نمودار به شما کمک می کند تا نمای ساختاری سیستم تان را به صورت بصری در آورید. این نمودار جزییات هر کلاس و ارتباطات بین آنها را نشان می دهد و پایه و اساس نمودار های اجزاء و پیاده سازی می باشد. در یک مدل واحد ممکن است چندین دیاگرام کلاس داشته باشیم.

۴. نمودار Collaboration
در طول توسعه نرم افزار به روش شئ گرا هر چیزی که نرم افزار نهایی نیاز داشته باشد به وسیله همکاری اشیاء صورت خواهد گرفت. ما می توانیم نمودار همکاری را برای تشریح چگونگی وضعیت اشیاء در حال همکاری، به کار ببریم .
نمودار Collaboratio دقیقا همان اطلاعات نمودار های Sequence را نشان می دهند با این تفاوت که Object ها و فعل و انفعالات عامل ها را بدون توجه به زمان نشان می دهد.

۵. نمودار Component
نمودار های Component یک دید فیزیکی از مدلتان را به شما نشان می دهد. یک نمودار Component اجزای نرم افزاری سیستم شما و روابط بین آنها را به شما نمایش می دهد.

۶. نمودار Deployment
نمودارهای Deployment لایه فیزیکی شبکه و جایی که Deployment های مختلف تقسیم می شوند را نشان می دهد.

و در آخر….

Rational Rose چیست ؟
Rational Rose یک ابزار قدرتمند است که به تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم های نرم افزاری شئ گرا کمک می کند.
این ابزار کمک خواهد کرد که قبل از اینکه کدی را بنویسید سیستم خود را مدل نمایید بنابراین می توانید مطمئن شوید که سیستم از ابتدا معماری معتبری دارد.

چه کسانی از مدل ایجاد شده می توانند استفاده نمایند.

* مشتریان و مدیران پروژه از نمودارهای Use Case استفاده خواهند کرد تا دید سطح بالایی را نسبت به سیستم بدست آورند و بر روی محدوده پروژه موافقت می کنند.
* مدیران پروژه از نمودارهای Use Case و مستندات استفاده خواهند نمود تا پروژه را به تکه های قابل مدیریت بشکنند.
*تحلیلگران و مشتریان به مستندات Use Case نگاه خواهند کرد تا ببینند که سیستم چه عملیاتی را فراهم خواهد نمود.
* نویسندگان تکنیکی به مستندات Use Case نگاه خواهند کرد تا شروع به نوشتن طرحهای آموزشی و دستی کاربران کنند.
* تحلیلگران و برنامه نویسان به نمودار Sequence و Collaboration نگاه خواهند کرد تا ببینند که چگونه در منطق سیستم ، پیغام های بین Objectها جریان خواهند داشت.
* کارمندان تضمین کیفیت از اسناد Use Case و نمودار های Sequence و Collaboration استفاده خواهند کرد تا اطلاعاتی را بدست آورند که برای تست نیاز دارند.
* برنامه نویسان از نمودار Class و نمودارهای State Transition استفاده خواهند کرد تا دید جزیی نسبت به قطعات سیستم و چگونگی ارتباط آنها را بدست آورند.
* کارمندان Deployment از نمودار های Deployment و Component استفاده خواهند کرد تا ببینند که چه فایل های اجرایی ، فایل های DLL یا Component های دیگری ایجاد خواهند شد . این Component در کجا برروی شبکه قرار خواهند گرفت.
* کل تیم از مدل استفاده خواهند کرد تا مطمئن شوند که درخواستها به کد تبدیل شده اند و آن کدها می توانند به درخواستها تبدیل شوند.

  • پسورد: www.mspsoft.com
مسعود شریفی پور

از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کدیشن ! مارکت پروژه های برنامه نویسی راه اندازی شدیه توکه پا بریم ببینم