ورود / ثبت نام
0
0

اموزش نصب MSDN برای Visual Studio 2010

1106 بازدید
MSDN

MSDN

در سالهای قبل همواره به همراه برنامه Visual Studio که در قالب CD و یا DVD ارائه می شد یک CD و یا DVD که حاویMSDN یا کتابخانه گسترده مایکروسافت برای برنامه نویسان بود برای استفاده offline در اختیار برنامه نویسان قرار می گرفت.
اما امسال با ارائه Visual Studio 2010 خبری از MSDN برای نصب offline نبود. ظاهرا” مایکروسافت برنامه نویسان را ملزم به استفاده از MSDN Online کرده است.

MSDN

اما اینگونه نیست. این بار نیز MSDN برای نصب بر روی کامپیوتر لوکال به همراه Visual Studio ارائه شده است. و فقط نام آن به Visual Studio 2010 Documentation تغییر کرده است و مراحل نصب آن نیز مانند معمول نیست و کمی تغییر کرده است. در این مقاله بر آن هستیم تا نصب MSDN برای Visual Studio 2010 را شرح دهیم.
برای اینکار میبایست در ابتدا Visual Studio 2010 را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. پس از نصب، آن را اجرا کرده و به منوی Help بروید. از این منو گزینه Manage Help Settings انتخاب کنید تا برنامه Help Library Manager همانند شکل زیر نمایان گردد. (این کار را می توان با فشردن کلیدهای Ctrl+Alt+F1 نیز انجام داد)

Help Library Manager دارای چندین گزینه است که برای هدف ما می بایست گزینه Install content from disk انتخاب شود. پس از انتخاب این گزینه، برنامه از ما محل فایل محتوای Help را می خواهد. فایل مذکور را می توان از روی DVD حاوی Visual Studio 2010 و در فولدر ProductDocumentation یافت. این فایل تحت نام HelpContentSetup.msha می باشد.
با انتخاب این فایل و تأیید محل آن صفحه ای همانند شکل زیر نمایان می شود که در آن می توان موارد مورد نیاز برای استفاده offline را انتخاب نموده تا بر روی کامپیوتر نصب گردند.

پس از نصب Visual Studio 2010 Documentation می توان آن را از منوی Help در Visual Studio 2010 و یا از طریق منوی Programs در ویندوز و شاخه Microsoft Visual Studio 2010 تحت نام Microsoft Visual Studio 2010 Documentation اجرا کرد.
Visual Studio 2010 Documentation بر روی یک Internet Browser اجرا می شود و می توان دید که هیچ فرقی با MSDN Online نمی کند و می توان به کتابخانه های مختلف آن بدون نیاز به Internet Connection دسترسی پیدا کرد. هر از چند گاهی نیز می توان MSDN نصب شده را از طریق اینترنت به روز رسانی کرد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=2962
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

3 نظر در مورد اموزش نصب MSDN برای Visual Studio 2010

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.