ورود / ثبت نام
0
0

برخی ویژگی های احتمالی ویژوال استودیو ۲۰۱۲!

395 بازدید

دو ورژن آخر ویژوال استودیو یعنی نسخه های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ به فاصله ی دو سال از هم منتشر شده اند. انتظار می رود که نسخه بعدی نیز سال ۲۰۱۲ منتشر شود. در برخی از منابع اینترنتی فهرستی از ویژگی های نسخه ۲۰۱۲ منتشر شده اند. این ویژگی ها با عنوان ویژگی های احتمالی نسخه بعدی در ادامه این خبر معرفی خواهند شد.

ویژوال استودیو

Code window resize

حتما هنگام تایپ کدهای خود به دلیل وجود پنجره های باز متعدد از قبیل پنجره های Properties، Output و … با کمبود فضا مواجه شده اید. در نسخه بعدی قرار است به صورت انتخابی (در صورت درخواست کاربر) هنگام تایپ در ادیتور، پنجره آن تمام فضای ویژوال استودیو را در اختیار بگیرد.

Edit code while it executes

اگر دقت کرده باشید، در نسخه های ۶۴ بیتی امکان ویرایش کدها در زمان اجرا وجود ندارد و پیغام متناسب در صورت درخواست کاربر نمایش داده می شود. ظاهرا در نسخه ی بعدی این محدودیت رفع خواهد شد.

Google Itحتما بارها و بارها در هنگام رخ دادن خطاها و استثناها (Exceptions) مجبور به کپی کردن متن آن و جستجو در اینترنت شده اید. در نسخه بعدی امکان جستجوی مستقیم فراهم خواهد شد. (Google به احتمال زیاد به عنوان فعل جستجو معرفی شده است!)

Automatically add semicolons

از دیگر ویژگی های احتمالی، افزودن سمی کالون به انتهای عبارات و تکمیل کردن آنها خواهد بود. تعدادی دیگر از سمبل ها از جلمه ‌{ و ( در این فهرست قرار دارند.

Advanced copy and pasting of code

 

یکی از موارد بسیار جالب در نسخه بعدی، سازگار شدن خودکار کدهای Copy و Paste شده در ویژوال استودیو با کدهای موجود خواهد بود. به عنوان مثال فرض کنید به دنبال انتخاب مقداری در پایگاه داده ها هستید. و کدی به شکل زیر آماده کرده اید.

با جستجو در اینترنت کد تکمیل کننده سناریو را پیدا کرده اید و قصد دارید آن را به کدهای خود اضافه کنید.

پس از Paste کردن کد در ویژوال استودیو، سازگار کردن کد Paste شده با کدهای موجود و نیز تکمیل کردن آن به شکل زیر انجام خواهد شد! (مقدار بازگشتی به بدنه تابع به صورت خودکار اضافه شده است)

™Evil Code Monkey Copy و Paste کردن کدها ممکن است منجر به عواقب وخیمی شود! ازین رو IntelliSense به ویژگی جدیدی مجهز خواهد شد که امکان تشخیص کدهای نادرست و منتهی شونده به خطا را تشخیص دهد!

Language Style

در نسخه بعدی ویژوال استودیو زبان های برنامه نویسی به عنوان استایل معرفی خواهند شد. در نتیجه امکان سویچ کردن بین کدهای نوشته شده به زبان اصلی مثلا #C به زبان های دیگر مانند VB و #F به راحتی فراهم خواهد بود!

گزینه هایی برای واسط کاربری جدید

برای واسط کاربری نسخه بعدی ویژوال استودیو نیز یک گزینه هایی پیشنهاد شده است. یکی از این گزینه ها تحت عنوان Code Bubbles معرفی شده است. یک ویدئوی کوتاه از دموی واسط کاربری پیشنهادی هم موجود می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=1761
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد برخی ویژگی های احتمالی ویژوال استودیو ۲۰۱۲!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.