ورود / ثبت نام
0
0

جدول های MySQL و موتورهای ذخیره سازی

729 بازدید

دو نوع جدول MySQL متفاوت وجود دارد. جدول های تراکنش مطمئن (TST) و جدول های تراکنش نامطمئن (NTST). جدول های تراکنش مطمئن امکان بازیابی داده های از دست رفته را فراهم می کنند، و می توانید یک عمل عقب گرد برای برگشت تغییرات انجام شده اجرا نمایید. جدول های تراکنش نامطمئن بسیار سریعتر بوده و به حافظه کمتری جهت پردازش به روزرسانی ها نیاز دارند؛ اما تغییرات دائمی بوده و در صورتی که اشتباهی رخ دهد روش واقعی برای برگشت داده ها وجود ندارد.

جدول MySQL

MySQL موتورهای ذخیره سازی متفاوتی برای ذخیره و بازیابی داده ها دارد، پنج موتور رایج عبارتند از :

MyISALM , MERGE,  MEMORY , InnoDB , BDB

اگر در رابطه با سایر موتورها کنجکاو هستید، دستور SHOW ENGINES  را در MySQL برای مشاهده موتورهایی که در نسخه نصب شده ی شما قابل استفاده هستند وارد کنید.

 

MyISAM

این موتور ذخیره سازی پیش فرض است و معمولا برای نیازهای کاربران سطح متوسط کافی است. تمام انواع فیلدها، پارامترها و توابع معمول و رایج را پشتیبانی می کند. همچنین جدول های تراکنش نامطمئن را پشتیبانی می کند.

 

MERGE

این موتور ذخیره سازی چندین جدول یکسان MyISAM را ممکن می سازد، این موتور جدول های تراکنش نامطمئن را پشتیبانی می کند.

 

MEMORY

به دلیل سرعت باورنکردنی اش بیشتر برای جدول های موقتی به کار می روند. اما تعداد زیادی از ویژگی های جدول MyISAM را پشتیبانی نمی کند، همانند ستون های auto_increment و blob/Text . این نوع جدول ها تنها باید در شرایط خاص استفاده شود. مثلا ممکن است زمانی که با logهای کاربران کار می کنید و می خواهید اطلاعات را جهت ارسال داده ها در یک جدول موقت نگهداری کنید، اما لزوما نیاز به نگهداری داده ها برای زمان طولانی ندارید، می توانید از این جدول ها استفاده کنید. جدول ها در حافظه نگهداری شده و در صورت قطع ارتباط با سرور از بین می روند. این موتور ذخیره سازی جدول های تراکنش نامطمئن را پشتیبانی می کند.

 

InnoDB

این نوع جدول ها تراکنش مطمئن را پشتیبانی می کند و برای برنامه های بسیار بزرگ به کار می رود. این روش از مکانیزم قفل کردن سطر برای جلوگیری از انجام تغییرات در یک سطر یا اضافه کردن یک سطر در جدول توسط کاربران مختلف استفاده می کند. به گزارش وب سایت MySQL، یک نمونه از این نوع جدول برای پشتیبانی از ۸۰۰ عمل درج و بروز رسانی در هر ثانیه می تواند استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد InnoDB می توانید به وب سایت آن رجوع کنید. ( www.innodb.com)

 

BDB

BDB یا BerkeletDB ( و یا Berkeley DB) ، نوع دیگر جدول است که جداول تراکنش مطمئن را پشتیبانی می کند. این موتور ذخیره سازی را می توانید از وب سایت آن (www.oracle.com) دانلود کنید.

همانند جدول های InnoDB، برنامه های بسیار بزرگ با هزاران کاربر در یک زمان را پشتیبانی می کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=1532
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد جدول های MySQL و موتورهای ذخیره سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام
  خواااااهش میکنم جواب بدید.بانکم اس کیواله برنامم هم سی شارپه(ویژوال استودیو)وقتی میخوام متصلشون کنم به نوع یه فیلدام که تایمه توی ویژوال خطا میده.بایدچیکار کنم؟؟؟خیلی حیاتیه لطفا جواب بدید

  لایک

  1. فیلدام که تایمه توی ویژوال خطا میده.بایدچیکار کنم؟؟؟
   خوب از کجا بدونیم چه اروری میده ؟ کمی توضیح ، لطفا در انجمن مطرح کنید !

   ۵