ورود / ثبت نام
0
0

نکات CSS : پشتیبانی از خصوصیت Display در مرورگرها

261 بازدید

در این بررسی متوجه می شوید که چه مرورگرهایی خصوصیت display  را در css پشتیبانی می کنند

برای تصویر بزرگتر بر روی خود تصویر کلیک کنید

ادامه مطلب را بخوانید

IE8 as IE7 یعنی چی ؟ یعنی اینکه IE8 رو مجبور کنیم که صفحه را مثل IE7 رندر کنه. برای اینکار متاتگ زیر را در صفحه اچتمل خود وارد کنید:

<meta http-equiv=”X-UA-Compatible” content=”IE=EmulateIE7″ />

معانی هر یک از مقادیر اختصاص یافته به Display :

Display:block : اگر به یک DIV این خاصیت را بدهید، یعنی آن المان میتواند کل سطر خود را اشغال کند و مانند یک بلاک رفتار میکند و هیچ المان دیگری را در کنار خود جا نمی دهد. (المان های دیگر  در یک خط زیر یا بالای المان ما جای میگیرند) این خاصیت باعث میشود المان ما مثل المان  h1 عمل کند.

Display:inline : یعنی DIV در یک خط قرار گرفته که چندین المان در آن خط قرار داردند و  باید بقیه المان ها را در کنار خود جا دهد و بپذیرد .

Display:none : یعنی المان نمایش داده نشود.

Display:table : المان را بصورت یک جدول تعریف میکند که می تواند سطر و ستون داشته باشد. به خاصیت بعدی توجه کنید تا متوجه این مورد شوید.

Display:table-cell : یعنی المان کنونی، یک خانه جدول است. در این حالت، المان پدر این المان (تگی که این تگ رو در برگرفته)، باید دارای خاصیت display:table باشد. یعنی یک المان که دارای خاصیت display:table است میتواند شامل چندین المان باشد که هر کدامشان دارای خاصیت display:table-cell هستند.

Display:inline-block : کاربردی مانند Display:inline دارد

display:list-item : هر یک از بلاک هایی که این خاصیت را دارا باشند بصورت یک آیتم نشون داده میشوند و جلوشون یک بولت گذاشته میشه. درست مانند تگ OL که همین کار رو میکنه.

حالا برای اینکه همه ی این خاصیت ها رو بصورت زنده باهاشون کار کنید و عملکردشون رو بهتر بفهمید، سری به اینجا بزنید، و در آخر صفحه در بخش playground، میتوانید بصورت زنده ، خاصیت های تگ ها رو عوض کنید و کارکردشونو بفهمید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=173
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکات CSS : پشتیبانی از خصوصیت Display در مرورگرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.