ورود / ثبت نام
0
0

رنگ آمیزی سطر های DataGridView به صورت یک در میان

1403 بازدید

سلام به همه بازدید کنندگان سایت امشب قست دارم یک آموزش ساده به کسایی که ASP.NET کار می کنند بدهم.شاید در پروژه ها و کار هایی که انجام می دهید بخواهید که سطر های DataGridView به صورت یک در میان رنگ شوند و نمایش سطر ها زیبا تر و خواندن آنها بهتر شود . می توانید در ادامه مطلب طریقه انجام این کار را مطالعه نمایید.

ی انجام این کار DataGridView  به فرم خود اضافه کنید و پارامترهای دیتای آن را تعیین کنید ،‌سپس به  قسمت Properties بروید و به دنبال گزینه RowDefaultCellStyle بگردید آن را باز کرده و موارد دلخواه را تنظیم نمایید  ، پس از انجام این کار اگر دقت کنید تمامی سطر های DataGridView به رنگ و Style تنظیمی شما در می آید ، حال دوباره به قسمت Properties  مراجعه کنید و به دنبال گزینه AlternatingRowDefaultCellStyle بگردید ، این گزینه را باز کرده و Style  مورد نظر را تنظیم کرده ، یک بار پروژه را اجرا کنید و نتیجه را ملاحظه کنید .
این راه راحت ترین راه برای انجام این کار بود ، البته شما می توانید با کد نویسی اینکار را انجام دهید ، البته همین نتیجه را می دهد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=153
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

7 نظر در مورد رنگ آمیزی سطر های DataGridView به صورت یک در میان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.