ورود / ثبت نام
0
0

اشنایی با اکسس

672 بازدید

پروژه بیمارستان با اکسس اکسز Access

آشنایی با کاربرد Access

اکسس که یکی از برنامه های موجود در بسته نرم افزاری آفیس( Microsoft Office ) است برای ساماندهی و کنترل و مدیریت پایگاه داده ایجاد شده است.
این برنامه دارای قابلیتهای بسیار است , مانند ایجاد صفحه ورود اطلاعات به شکل دلخواه.
به عنوان مثال وقتی شما می خواهید اطلاعات موجود در یک چک را در کامپیوتر خود ذخیره کنید شما با استفاده از برنامه اکسس می توانید صفحه ای درست همانند صفحه چک ایجاد کنید و اطلاعات را به صورت کاملا گرافیکی در آن وارد کنید.
شما پس از ایجاد پایگاه داده هایتان حتی می توانید از آنها گزارش گرفته و یا در بین اطلاعات خود جستجو کرده البته تمامی این امکانات را شما با دستان قدرتمند خود ایجاد خواهیدکرد.
از موارد استفاده برنامه اکسس به طور شهودی می توان به استفاده آن در قسمت حسابداری یک شرکت و یا نگهداری اطلاعات اشخاص عضو در سایتتان و حتی نگهداری اطلاعات کارمندان (حتی عکس آنها) و موارد بسیار متنوع دیگر اشاره کرد.
شما پس از ایجاد این پایگاه داده حتی می توانید آن را در شبکه در اختیار دیگران قرار داده یا بر روی آن کلید رمز گذاشته یا حتی در سطح کاربران مختلف مقدار دسترسی هر کاربر را تعیین کنید.فیلتر

فیلتر نمودن داده های جدول
توسط گزینه Filter از منوی Record میتوان دادههای مورد نظر را از بقیه دادهها جدا نمود.
انواع فیلترها
Filter by form (فیلتر شرطی)
این فیلتر دارای محیطی میباشد با گزینههای زیر:
• Look For (امکان جستجوو جدا سازی)
• Or (امکان شرکت گذاری)
۱ – امکان شرکت گذاری : در این نوع فیلتر محیطی مثل شکل fb ظاهر میشود تمام داده ها بصورت لیست combo می باشد یعنی از لیست قابل انتخاب است،حال از هر فیلدی داده ای که می خواهیم فیلتر شود را انتخاب می کنیم اما در یک زمان می توانید چند تا فیلد را داده هاشون را انتخاب کنید برای فیلتر شدن. و قتی نتیجه فیلتر را دیدید باز این فیلتر را انتخاب کنید سپس در قسمت or فیلدهای دیگر را انتخاب و از داده ها ش برای فیلتر شدن استفاده کنید و نتیجه اش را مشاهده کنید.
۲/ seletion Filter by (فیلتر بر اساس انتخاب)ابتدا فیلد مورد نظر را برگزیده و سپس داده ای که می خواهید فیلتر شود را انتخاب کنید و از این فیلتر استفاده کنید و نتیجه را مشاهده کنید.
۳/ Filter Excluding Selection (عکس عمل فیلتر قبل)یعنی هر داده ای را غیر از داده انتخابی نمایش دهد.
۴/ Advanced Filter / Sort :فیلتر شرطی با ساختار پرس و جو.با مراجعه به فصل پرس و جو ها و مطالعه ان براحتی می توانید با این نوع فیلتر کار کنید.
۵/ For Filter :تنها فیلتری است که با R.C روی رکورد به صورت یک میانبر عمل میکند و میتوان با تایپ کلمه مورد نظر در Filter For و Enter عمل فیلتر را انجام داده و داده مورد نظر خود را فیلتر نماید.
نکته :
به طور کلی فیلترها روی سلولی از فیلدها یا به عبارتی روی فیلدها اعمال میگردد.
• Apply Filter :برای اجرای فیلتر بکار میرود.
• Remove Filter :از حالت فیلتر به جدول برمیگردد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mspsoft.com/?p=110
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مسعود شریفی پور
از سال 88 که با برنامه نویسی آشنا شدم خیلی علاقه مند بودم یک بستر آموزشی بسازم در فضای وب و به انتشار آموزش های در این زمینه بپردازم.حالا یک تیم داریم و با قدرت رو به جلو حرکت میکنیم.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد اشنایی با اکسس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.