.: آموزش SQL SERVER :.

jQuery

در این مقاله من یک مرور سریع بر روی وارد کردن داده در SQL Server با استفاده از jQuery ارائه خواهم کرد. میتوانید این کار را به روش های متعددی همانند استفاده از Generic Handlers و استفاده از یک WCF Service انجام داد. در اینجا میتوانید روش استفاده از jQuery با Ajax در ASP.NET را ببینید. ابتدا یک جدول دیتابیس با نام TestTable ایجاد کنید. (بیشتر…)

انتشار توسط: در 13 مرداد 1394 | دسته بندی: آموزش SQL SERVER،بانک های اطلاعاتی

SQL Injection

برای فهمیدن بهتر اینکه چرا شما نیاز به استفاده از Query های پارامتری برای جلوگیری از SQL Injection در   Concatenated inline Query دارید ، باید SQL Injection را درک کنید. در ادامه با توضیحات کامل در رابطه با SQL Injection و همچنین روش جلوگیری با آن در خدمت شما هستیم .
پس با من همراه باشید …

(بیشتر…)

Backup

این مقاله نشان می دهد که چگونه از یک پایگاه داده با استفاده از کد سی شارپ, Backup بگیریم و برنامه ی تحت ویندوزی بنویسیم که کارمان را برای backup گرفتن از پایگاه داده کاربر پسند کند. معمولا ما با استفاده از SQL Server از پایگاه داده Backup می گیریم. (بیشتر…)

انتشار توسط: در 2 خرداد 1394 | دسته بندی: آموزش SQL SERVER،بانک های اطلاعاتی

Stored Procedure

Stored Procedure در SQL Server  میتواند به عنوان یک سری از گروه های منطقی از مقادیر SQL تعیین شود که گروه بندی شده اند تا وظایف به خصوصی انجام دهند. مزایای زیادی در استفاده از Stored Procedure وجود دارد. مزیت اصلی استفاده از Stored Procedure این است که قابلیت اجرایی پایگاه داده را بالا میبرد. مزیت دیگر استفاده از Stored Procedure در زیر آمده اس، پیش از این مقاله این نیز برای کار با مقدمات ساخت یک Stored Procedure  منتشر کرده بودیم که در دسترس است.

(بیشتر…)

انتشار توسط: در 28 اردیبهشت 1394 | دسته بندی: آموزش SQL SERVER،بانک های اطلاعاتی

Stored Procedure

این مقاله روش ساخت Stored Procedure و اجرای آنها را توضیح میدهد. این مقاله با ساخت یک Procedure ساده آغاز و سپس حرکت دادنش به سوی تکنیک Parameter passing و بازگرداندن مقادیر به فراخوان و … ادامه میابد.امید وارم مفید باشه و استفاده کنید. (بیشتر…)

انتشار توسط: در 8 دی 1393 | دسته بندی: آموزش SQL SERVER،بانک های اطلاعاتی

SQL Server در XML

در این مفاله  با هم به برسی نمایش داده های SQL Server در XML میپردازیم که چگونه این کار امکان پذیر است و مزیت استفاده این کار چیست و چه کارایی دارد.در این مقاله ما در محیط SQL Server  و کد نویسی خواهیم کرد و مراحل را بخش به بخش به همراه تصویر و نمونه سورس کد نمایش خواهیم داد.میتوان به یکی از مهم ترین مزیت ها XML به ساختار متنی بودن آن اشاره کرد که همین باعث شده سرعت و کارایی بالا رود و کیفیت دوچندان شود در ادامه به برسی این موضوع میپردازیم.

(بیشتر…)

پارکینگ

بانک اطلاعاتی سیستم پارکینگ که به همراه فیلم آموزشی و مراحل ساخت آن تهیه و تنظیم شده پروژه ای که در بانک اطلاعتی SQL Server 2008 طراحی شده و دیتابیس به صورت بهینه طراحی شده است و تمامی رابطه ها به صورت کاملا ساده کاربردی برقرار شده اند ! در حین مراحل کار برای بالارفتن سطح کیفیت پروژه و همچنین محوریت قرار گرفتن پروژه در بخش آموزشی فیلم آموزشی را نیز برای شما تدارک دیدیم که امید وارم مورد پسند قرار بگیره.چندین جدول برای کنترل یک پارکینگ کوچک طراحی شده است که بنا به نیاز خود میتوانید طبق آموزش جدول و فیلد های مدنظر را نیز به پروژه اضافه کنید.میتوانید نرم افزار SQL Dependency که مقاله ای آن با نام آموزش کار با SQL Dependency منتشر کردیم تحلیل و رابطه های هر جدول را مشاهده کنید.دیتابیس نیز به صورت فایل اجرایی توسط نرم افزار SQL Packager و به همراه اسکریپت آن آماده دانلود شده است که میتوانید برای آشنایی بیشتر SQL Packager از مقاله ای که برای کاربا این نرم افزار منتشر شده استفاده کنید.

(بیشتر…)

انتشار توسط: در 23 مهر 1393 | دسته بندی: آموزش SQL SERVER،بانک های اطلاعاتی

کار با SQL Dependency

آموزش کار با SQL Dependency یکی از دیگر از مجموعه نرم افزار های کاربردی RedGate  مقاله ای که بیش از این مطلب درباره آن بحث کردیم.آموزش کار با SQl Packager  بود.این بار، سری به یکی دیگر از مهم ترین و پرکاربردی ترین مجموعه  نرم افزاری RedGate زدیم،SQL Dependency که وظیفه تجزیه تحلیل بانک های اطلاعاتی بر عهده دارد.همانظور که در مقالات قبل تاکیید داشتیم طراحی دیتابیس به صورت بهینه یکی از مهمترین بخش هایست که باید در طراحی سیستم های مدیریتی رعایت کنیم ، بهینه سازی دیتابیس و همچنین فیلد ها و relationships (رابطه ها )در بین جدول ها را میتوان توسط این نرم افزار کنترل کرد آموزش کار و فیلم آموزشی را میتوان در ادامه دنبال کنید همراه ام اس پی سافت باشید.

(بیشتر…)

کار با SQL Packager

در این مقاله که براتون مینویسم آموزش یکی از مجموعه نرم افزار های RadGate آموزش خواهم داد.کار با کار با SQL Packager در این مقاله با یکی از آسان ترین روش ها میتوانیم دیتابیس پروژه را فشرده کرده و آن را بدون نیاز به اتچ و مشکلاتی که در این راه به وجود می آید در سیستم دیگر و نسخه دیتابیس دیگر اجرا کنیم RedGate  مجموعه کاملی از این ها این نرم افزار ها را در اختیار شما قرار میدهد ، که میخواهیم هر بار یکی از کاربردی ترین آن ها را انتخاب کرده و توضیح مختصری را برای شما آماده کنیم.در این آموزش کار با کار با SQL Packager را داریم که در ادامه آموزش و توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.همراه ما باشید. (بیشتر…)

کار با دیتابیس SQL Express

آموزش تصویری کار با دیتابیس SQL Express را در این مطلب برای شما اماده کردم خوب خیلی از شماها براتون پیش اومده باشه که بخواید دیتابیسی که طراحی میکنید بدون هیچ در دسری تو سیستم دیگه هم که میبرید کار کنه خوب این خودش یک امتیاز محسوب میشه که زیاد کاربر رو محتاج به نرم افزار های دیگه و سنگین هم چون SQL Server Full نکنیم خوب با یک نصب نرم افزار SQL Express کم حجم این کار امکان پذیره.خوب در این آموزش که به صورت تصویری با کیفیت بالا تهیه شده روش کار برای ساخت دیتابیس Express از ابتدا بر روی پروژه میتونید بهره ببرید.خوب بریم ببینیم SQL Express چیست و فرق آن با SQL Server Managment Studio چیست .دقت داشته باشید SQL Server Express یک Engine است.ولی SQL Server Managment Studio؛ یک برنامه است که به SQL Server Express یاSQL Server Enterprise،SQL Server Standard،SQL Server Developer متصل میشود.یک برنامه عادیست ولی کاملا پیشرفته.این رو هم در نظر بگیرید حتما برای مشتری سعی کنید از نسخه   Enterprise استفاده کنید.در آموزش های بعدی که اماده هستند ساخت دیتابیس ، Import کردن دیتابیس ،پشتیبان گیری و چندی دیگر برای شما اماده دانلود خواهد شد.با ام اس پی سافت همراه باشید.

 

 

ورود

×