راهنمایی دانلود فایل ها لطفا با دقت بخوانید

1-دوستان اعضا برای دانلود فایل ها ابتدا از صفحه اصلی سایت سمته چپ، پایین وارد سایت شوید

2-دوستان اعضایی که لینک دانلود برایشان نمایان نیست از مرور گر موزیلا استفاده کنند

3-لینک تمامی مطالب تست شده اگر مشکلی وجود داشت در ساعت دیگر اقدادم به دانلود کنید

4-در وارد کردن پسور (پسورد در انتهای فایل زیپ دانلود شده موجود هستش)دقت کنید

×

Csharp
در 12 اسفند 1389 | دسته بندی: مقالات،کاربردی

گاهی باکتری های زیان آور از راه زخم وارد بدن شما می شوند. در این موقع پوست به عنوان اولین راه دفاعی نمی تواند جلوی آنها را بگیرد. پس ممکن است باکتری ها در داخل بدن شما تولید مثل کنند و زیاد شوند آنگاه از راه خون به همه جای بدن برسند و شما را بیمار کنند. گلبول های سفید خون با میکروب ها مبارزه می کنند. بدون گلبول های سفید بدن نمی تواند در مقابل میکروب ها زنده بماند.

گلبول های سفید به باکتری ها حمله می کنند بعضی گلبول های، میکروب ها را می خورند و بعضی دیگر راه های دیگری را انتخاب می کنند.

بعضی گلبول ها موادی مانند پادتن ترشح می کنند. پادتن ها می توانند باکتری های خاصی را بکشند. برای هر نوع باکتری، پادتن خاصی لازم است و یک نوع پادتن نمی تواند همه اقسام باکتری ها را نابود کند.

 

کمک به دفاع بدن:

ما وقتی بیمار می شویم که بدن ما نتواند در برابر میکروب ها مقاومت کند و آنها را از بین ببرد. در این هنگام پزشک با دادن دارو به دفاع بدن ما کمک می کند. مانند داروهای ضد عفونی کننده ها و آنتی بیوتیک ها.

بررسی عملکرد گلبولهای سفید نوتروفیل در لوسمی مسلوئید وزمن

 

در لوسمی میلوئید مزمن ئر نوتروفیل های بالغ از سلول پیش ساز میلوئید در مغز استخوان که دارای کرومزوم عیر طبیعی فیلادلفیا (ph1)میباشد بوجود می آیند . گلبولهای سفید نوتروفیل اگر چه تمایز یافته و بالغ بوده و از لحاظ مورفولژی طبیعی هستند ولی دارای اختلالات بیوشیمیائی و فو نکسیونل میباشند . بررسی عملکرد نوتروفیل ها شامل تستهای آزمایشگاهی ،‌بلع ،‌اپسونیزاسیون ، تخریب درون سلولی باکتری و قارچ در 37 مورد بیماران مبتلا به لوسمی میلوئید مزمن در فاز مزمن نتایج قابل توجه از اختلال فعالیت نوتروفیل ها را نشان میدهد . بیماران تحت درمان نبوده و یا 4 ماه از زمان مصرف دارو در آنها گذشته بوده است.

تست احیای NBT ( نیتروبلوتترازولیوم )‌ و تست تخریب درون سلولی و بلع باکتری و قارچ ،‌ (‌کاندیدا آلببیکانس )‌ در بیماران بمیزان قابل توجهی کاهش یافته است . (P<0.01)    تعداد گلبول سفید در خون و تعداد سلولهان نارس (‌بلاست )‌ در خون محیطی ارتباط معکوس با میزان مثبت شدن تست احیای NBT دارد (‌P<0.05)‌ . فعالیت تخریب باکتری و کاندید آلبیکانس توسط نوتروفیل ها نیز ارتباط معکوس با تعداد گلبولهای سفید و خصوصا تعدادی سلول های نارس  (‌میلوبلاست )‌در خون محیطی دارد .

بطور خلاصه این مطالعه نشان دهنده اختلال در جنبه های مختلف فاگوسیتوز و فعالیت باکتری کش در نوتروفیل های بیماران مبتلا به لوسمی میلوئید مزمن میباشد . با پیشرفت بیماری به طرف مرحله تسریع شده و بلاسیتک ،‌ اختلال عملکرد نوتروفیل ها بیشتر و گسترده تر میشود .

 


نویسنده:
وبسایت: http://www.mspsoft.com

مشخصات

    رمز فایل: www.mspsoft.com (به کوچک بودن حروف دقت کنید) www.mspsoft.ir

دانلود


بهتره که از مرورگر موزیلا استفاده کنید !

مطالب مرتبط


دیدگاه ها و نقطه نظرات

  1. atena نوشته است:

    عالی بود من کلاس پنجم هستم و برای تحقیق درباره درس مبارزه پنهان از این مطالب کمک گرفتم.متشکرم.

    [پاسخ]


× هشت = 48

ورود

×